Wielkanoc 2012 w Kukaniu:):):)

Od pewnego czasu rozpoczynając pisanie posta, zastanawiam się jak zacząć. Tytuły nie sprawiają mi zbytniej trudności bo w ostateczności mogę je po prostu numerować;) Ale chyba nie w tym sens? Myślę, że moje chwilowe problemy z "luźną składnią" są zasponsorowane przez pisanie pracy (toż to tylko 3 miesiące do obrony!). Tam każde zdanie musi być wyważone, ociekające mądrością, nieskończoną wiedzą, no i oczywiście cwaniactwem. Pewnie zastanawiacie sie dlaczego "cwaniactwem"?? Otóż moja cudowna uczelnia bierze udział w walce z plagiatem. Idea fantastyczna, ale w praktyce wygląda to trochę inaczej. Sprawę nieco przybliżę...
Każdy cytat, który chcę umieścić w pracy, ten jakże cudowny program wyłapuje jako PLAGIAT.
Jednak największą zmorą są kawałki zdań wyłapywane jako plagiat.
 Przykład:
Pisząc np."Ala ma kota, a kot ma Alę" program wyłapuje ze gdzies w internecie ktoś mądry napisał "Ala ma kota" i tu dzielny programik zaznacza na piekny zielony kolor połowe zdania i dorzuca mi % do dozwolonego progu plagiatu. No cóż, w tym momencie zaczyna się kombinowanie i zamienianie słów z "ma" na "posiada" - bo przecież kombinować trzeba:P W sytuacjach krytycznych polecam dwukrotne klikanie spacji między wyrazami w zdaniach ]:-> Ot, mała pomoc dla innych piszących:)

Stąd też moj mini apelik o wyrozumiałość podczas czytania notek - czas na napisanie pracy mi sie kończy a opuszki palców juz wzywają do odpoczynku:)

Wracając do tematu, kilka zdjęć z Wielkanocy spędzonej u dziadków w Kukaniu:)

Na przyjazd księdza musieliśmy troszkę poczekać, ale na szczęście Pawełek nie marudził i z mamą pobawił się serwetką : - )

Po święceniu każdy zabrał swój koszyczek i powędrowaliśmy do domu...pogoda niestety nas nie rozpieszczała, więc do domu podreptaliśmy dosyć szybko:)
Koszyk - i choda! ;)Ja oczywiście tez musiałam miec zdjęcie z koszyczkami:P


pozdrawiam serdecznie!4 komentarze:

 1. cudnie wyglądasz :)

  powodzenia w pisaniu :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, rzeczywiście zdjęcie usunęłam, trochę przyduże i straszące w ten sposób, komputer jak najbardziej masz zdrowy :) Niestety takie wielkie zdjęcia nie lubią się szybko ładować, dlatego zawsze staram się dawać jak najmniej.

  A marynarka wyświechtana już nieco, co chwila trzeba zaprasowywać rękawy i tył, także nie masz czego żałować :)

  A nie wystarczy podać źródła, jak się coś cytuje? Ty masz obronę w tym roku! I co dalej?

  Płaszczyk bardzo ładny, skąd? Takie rozkloszowane bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne fotki! Wyglądałaś jak zwykle świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aaaa, już rozumiem, to sprawdza komputer, trochę szkoda, żeby w taki sposób weryfikować czyjąś pracę. A jaki temat pracy masz?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz.
Proszę, nie pytajcie czy będziemy się wzajemnie obserwować. Uważam, że każdy blog ma w sobie coś, co powoduje że wart jest obserwowania.W miarę możliwości staram się zajrzeć do każdej/każdego z Was:)

Aneta